Podróż do czasów Mieszka I

Tematyka związana z początkami państwa polskiego poruszana w 3 klasie to okazja do zaszczepienia w najmłodszych zainteresowania historią. A jak to zrobić? Może tak jak pani Teresa Korczak, której hobby jest rekonstrukcja historyczna i dla swoich podopiecznych przygotowała lekcję żywej historii. Trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć i dotknąć wiele przedmiotów codziennego użytku będących rekonstrukcjami znalezisk archeologicznych z wczesnego średniowiecza. Największą frajdę sprawiło samodzielne krzesanie iskier za pomocą krzesiwa i krzemienia oraz tkanie krajki na bardku.

Podsumowaniem pokazu było oglądanie  plakatów edukacyjnych dostępnych na stronie https://www.kulturapiastowdladzieci.pl/index.php/pl oraz fragmentów filmu o Ostrowie Lednickim pt. „Wyspa władców”. Dzieci otrzymały również kolorowanki przedstawiające życie w grodzie i tak zakończyła się ta podróż do czasów Mieszka I.