Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Strona Główna

Strona Główna

Artykuły

Życzenia

2018-12-10

Zdrowych, spokojnych i radosnych  
Świąt Bo
żego Narodzenia 
spędzonych w gronie rodzinnym 
oraz wszelkiej pomyślności 
w nadchodzącym Nowym Roku 2019 

Życzy Dyrekcja  Szkoły Podstawowej 
z Oddziałami  Integracyjnymi nr 1 
           im. H. Marusarzówny w Zakopanem
                    

Boże Narodzenie 2018r.

Czytaj więcej o: Życzenia

Mikołajki 2018

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

W dniu dzisiejszym tj. 6 grudnia jak zwyczaj nakazuje do wszystkich grzecznych dzieci, zarówno tych młodszych jak i starszych przychodzi Święty Mikołaj. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego z opiekunem przygotowali niespodziankę dla całej społeczności szkolnej. Wszystkich odwiedził Święty Mikołaj w asyście reniferów, diabłów i aniołów częstując słodyczami, niektórzy uczniowie otrzymali bilety wstępu na wyjazd koleją na Gubałówkę, aby obejrzeć iluminacje świetlne. 

Czytaj więcej o: Mikołajki 2018

Nadchodzi zima - wspomagamy OTOZ Animals o. w Zakopanem

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

W dniu 26 listopada 2018 roku klasa 4a, wraz z p. Agnieszką Ścisłowską i p. Urszulą Stopką, zorganizowała "słodką pomoc" dla zwierzaków z OTOZ Animals oddział w Zakopanem. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wrzucali do skarbonki pieniądze, a w zamian otrzymywali różne słodkości. Zebrano 528,88 złotych. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję pomocy czworonogom, serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej o: Nadchodzi zima - wspomagamy OTOZ Animals o. w Zakopanem

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

W dniu 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To coroczne święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne. Między innymi zwiększenie świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia społecznego. W naszej szkole pierwsze klasy integracyjne powstały 3 lata temu, a Dzień Osób Niepełnosprawnych jest okazją do świętowania całej społeczności szkolnej. W tym roku przed dniem 3 grudnia starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły wykonali wspólnie plakaty po hasłem „Niepełnosprawni to dla mnie normalna sprawa”. Ponadto w klasach starszych zostały przeprowadzone tematyczne lekcje wychowawcze, a młodsi uczniowie wzięli udział w zabawach integracyjnych pod kierunkiem nauczycieli z pionu psychologiczno – pedagogicznego.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Nauczyciel na medal - podziękowania

2018-11-30
Powiększ zdjęcie

Z całego serca dziękuję za nominację do prestiżowego plebiscytu - organizowanego przez Gazetę Krakowską oraz Dziennik Polski - "Nauczyciel na Medal". Sama nominacja do tego konkursu była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, wyróżnieniem i niesamowitą niespodzianką. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wsparli mnie swoim głosem. Dziękuję za ogrom życzliwości, sympatii i zaangażowania ze strony rodziców, uczniów, znajomych oraz bliskich koleżanek i kolegów z pracy.

W plebiscycie ,,Nauczyciel na Medal” zajęłam I miejsce w powiecie tatrzańskim. Nagrodą było zaproszenie na uroczystą galę do Krakowa. Były nagrody, podziękowania, gratulacje, dyplomy, ale największą nagrodą dla mnie jest Państwa zaufanie. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję!

Lucyna Bobak

Czytaj więcej o: Nauczyciel na medal - podziękowania

Podróż do czasów Mieszka I

2018-11-28
Powiększ zdjęcie

Tematyka związana z początkami państwa polskiego poruszana w 3 klasie to okazja do zaszczepienia w najmłodszych zainteresowania historią. A jak to zrobić? Może tak jak pani Teresa Korczak, której hobby jest rekonstrukcja historyczna i dla swoich podopiecznych przygotowała lekcję żywej historii. Trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć i dotknąć wiele przedmiotów codziennego użytku będących rekonstrukcjami znalezisk archeologicznych z wczesnego średniowiecza. Największą frajdę sprawiło samodzielne krzesanie iskier za pomocą krzesiwa i krzemienia oraz tkanie krajki na bardku.

Czytaj więcej o: Podróż do czasów Mieszka I

34-500 Zakopane, Orkana 6

Tel: (18) 201-44-26

E-mail: sekretariat@sp1zakopane.szkolnastrona.pl

Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza
  • Odwiedziło nas: 482543
  • Do końca roku: 16 dni
  • Do wakacji: 188 dni