Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu na koronawirusa u jednego z pracowników kadry pedagogicznej naszej szkoły.

Zgodnie ze wstępnymi informacjami nauczycielka miała kontakt z uczniami klas: 7abc oraz 8ab.

W chwili obecnej Szkoła we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną ustala listę osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną.

Osoby zakwalifikowane do kwarantanny zostaną o tym fakcie poinformowane przez pracownika PSSE w Zakopanem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoła przesłała również do Sanepidu prośbę o opinię co do sposobu organizacji pracy od dnia 17 września 2020 roku.

Informacja na temat ewentualnego wprowadzenia zdalnej nauki przesłana zostanie za pomocą eDziennika, zamieszczona zostanie również na stronie internetowej szkoły oraz w mediach społecznościowych po otrzymaniu informacji z PSSE w Zakopanem. Może to nastąpić nawet późnym wieczorem.

Prosimy Państwa o cierpliwość, zaistniała sytuacja wymaga zarówno od szkoły jak i pracowników Sanepidu skrupulatnego przeprowadzenia skomplikowanej procedury.

Bożena Bobak

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem