Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Serdecznie gratulujemy!!!

Uczennicy klasy 2a MAI FUDALI, która otrzymała WYRÓŻNIENIE w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Papież Franciszek w oczach dzieci".

Protokół z obrad jury VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Papież Franciszek w oczach dzieci”.

Na konkurs napłynęło 537 prac plastycznych z Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Chin i  Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Jury w składzie:

prof. UAM dr hab. Beata Kotecka  – przewodnicząca jury,   Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu UAM Poznań

dr Beata Michalak – Konieczna,  Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu UAM Poznań

dr Anna Sobczyk – Gąsiorek,  Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu UAM Poznań

Barbara Kukuła – Wiceprzewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Turku

Maciej Konieczny – organizator i pomysłodawca konkursu

Wyróżnienie: Maja Fudala z Zakopanego

Szkoła Podstawowa  z Oddziałami Integracyjnymi  Nr 1 w Zakopanem im. Heleny Marusarzówny

opiekun Małgorzata Grzesiak

Uzasadnienie jury:

Poziom artystyczny nadesłanych prac był porównywalny z zeszłorocznym. Wiele prac nawiązywało do pomysłów z lat ubiegłych. Nieliczne kompozycje, na które jury zwróciło uwagę, to malarskie interpretacje istoty osoby papieża w kontekście codziennego życia jak i również w sensie posługi, jaką pełni. Nagrodzone prace to wieloelementowe kompozycje z silnym zazwyczaj centrum, w którym umieszczona jest postać papieża. Wielobarwne, są wykonane kredką, flamastrem, pastelą lub są technikami mieszanymi. Prace jednobarwne to głównie ołówek. W nagrodzonych pracach jury znalazło radość młodych twórców i dziecięcą pogodę ducha. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!