Słynni Absolwenci w naszej szkole

W ramach 90-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Heleny Marusarzówny odbywają się spotkania słynnych absolwentów z kolejnym pokoleniem uczniów. Na początku czerwca gościliśmy w szkole Jana Karpiela-Bułeckę ojca i Jana Karpiela-Bułeckę syna. Obaj po ukończeniu Szkoły nr 1 w Zakopanem i szkół średnich studiowali, a potem zostali architektami. Jan Karpiel-Bułecka syn opowiedział o projektach biura projektowego, które założył z kolegą. Pracownia ma na swoim koncie Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza przyznawaną za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski oraz prestiżowe nagrody European Property Award za projekty: Domu w Tatrach oraz Folwarku w Chorowicach, uznane za najlepsze domy jednorodzinne w Europie. Z kolei Jan Karpiel-Bułecka ojciec to architekt i słynny muzyk góralski na Podhalu. Przedstawił uczniom klas ósmych trochę historii z naszej szkoły, do której zaczął chodzić 60 lat temu. Wspomniał kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki. A potem zaprezentował nuty góralskie wygrane na „piscołce” i „kozie”. To było bardzo ciekawe spotkanie dla uczniów, którzy mogli poznać naszych słynnych absolwentów, ale również uczniowie otrzymali rady, co ważne w życiu i jak mogą sami rozwijać swoje talenty. Dziękujemy naszym słynnym absolwentom za udział w spotkaniu!