82 rocznica śmierci Heleny Marusarzówny

W poniedziałek 18 września dyrektor naszej szkoły, pan Piotr Kopeć wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego oraz uczniami reprezentującymi poczet sztandarowy, mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach 82 rocznicy śmierci patronki naszej szkoły Heleny Marusarzówny.

Uroczystość odbyła się w Pogórskiej Woli, a rozpoczęła się uroczystą mszą św. w kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca. Brały w niej udział poczty sztandarowej ze szkół im. Heleny Marusarzówny m.in. nasza szkoła, szkoła podstawowa z Zębu, szkoła podstawowa ze Szczyrku oraz z szkoła podstawowa z Pogórskiej Woli. Następnie w miejscu zamordowania naszej Patronki został oddany jej hołd poprzez złożenie wieńców przez uczniów i dyrektorów szkół, przedstawicieli samorządów terytorialnych, przedstawicieli służb mundurowych, a także Panią Barbarę Nowak, małopolską kurator oświaty. Następnie wyżej wymienieni przedstawiciele na pamiątkę uroczystości posadzili sadzonki drzewek (dębu oraz zakopiańskiej jodły) na terenie szkoły. Uroczystość uwieczniło przedstawienie wystawione przez uczniów szkoły podstawowej z Pogórskiej Woli, pokazujące ostatnie chwile życia naszej patronki, bohaterki, sportsmenki.