Wieczór wspomnień z okazji 90-lecia Szkoły

W dniu 29 września 2023 r. w murach szkoły odbyło się spotkanie absolwentów i wieloletnich pracowników.  Na początku zebranych przywitał dyrektor Piotr Kopeć, a Pani mgr Lucyna Kurzydło przedstawiła krótko historię szkołu na Wilczniku. Spotkanie ze wspomnieniami poprowadził wieloletni dyrektor Szkoły nr 1 w Zakopanem Janusz Świerk, który prosił zebranych o wspomnienia z dawnych lat. Najpierw senior Pan Apoloniusz Rajwa opowiedział o ciekawych zdarzeniach z końca lat 40-tych XX wieku, gdy chodził do siódmej klasy w 1948 roku. Odegrał wtedy ważną rolę w meczu piłkarskim, gdy strzelił decydującego gola dla drużyny szkolnej. Były wspomnienia związane z zespołem góralskim w szkole i czasami lat 80-tych gdy działała "Solidarność". A Pani Krystyna Cicirko wspominała zmagania sportowe i wiele wrażeń ze swoimi uczniami. Pani Grażyna Karpiel podziękowała dyrektorom szkoły, a należy podkreślić, że wiele lat była wicedyrektorm Jedynki. Były też nuty góralskie i wspomnienia słynnych muzykantów - Jan Karpiela-Bułecki, Józefa Chyca, Andrzeja Obrochty - absolwentów naszej szkoły. Dziękujemy za obecność i wiele cennych wspomnień! Zapraszamy na uroczystość 90-lecia 26 października 2023 r.!