Zielona Szkoła - Rowy 2017

W dniach 11 - 19 września 2017 roku, 47 uczniów z klas trzecich z  wychowawcami; Anną Kamińską, Renatą Bzdyk, Patrycją Mrozek, Iwoną Zalotyńską przebywało na Zielonej Szkole w miejscowości Rowy. Oprócz nauki uczniowie bardzo aktywnie spędzali czas, bawiąc się na plaży, jak również zwiedzając okolice Rowów: Słowiński Park Narodowy, w Smołdzinie Muzeum a także ścieżkę dydaktyczną Las, Wydmę Czołpińską czy też Latarnię Czołpińską, do której dotarliśmy wędrując przez Słowiński Park Narodowy i ruchome wydmy, brzegiem morza a następnie przez bór sosnowy. Każy uczeń mógł z latarni popatrzeć na piękny widok: morze, wydmy, las sosnowy, jeziora.

Pogoda o tej porze roku bywa różna, nam dopisało szczęście. W słoneczne dni bawiliśmy się na plaży budując zamki z piasku. W inne dni jeździliśmy na wycieczki; - byliśmy w Dolinie Charlotty w Fokarium - uczestniczyliśmy w treningu medycznym fok. W ZOO, atrakcją tej wyprawy lądowej była wyprawa łodzią na wyspę lemurów. Następnie pojechaliśmy do Ustki tam złapał nas deszcz ale w programie mieliśmy zwiedzanie bunkrów więc deszcz nie był nam straszny. Po wyjściu zrobiła się pogoda, zobaczyliśmy jak działa zwodzony most, oglądaliśmy port, zrobiliśmy zdjęcia  i poszliśmy na promenadę oglądając Latarnię w Ustce.

W niedzielę 17 września, pojechaliśmy do miejscowści Kluki, w której znajduje się skansen wsi słowińskiej. W tym dniu odbywało się tam Pożegnanie lata; - festyn piosenki kaszubskiej, pieczenie chleba, młocka, wyciskanie buraków cukrowych, pranie na starych przyrządach, naprawianie sieci rybackich, prace ze lnem, robienie sznurków a także otwartych było wiele kramów. Dzieci miały okazję próbowania wielu specjałów tamtejszej kuchni.

Dzieci podczas pobytu bardzo cieszyły się z kolejnych atrakcji. Dużą niespodzianką dla dzieci z Podhala było spotkanie z zespołem z Kaszub. Uczniowie brali udział w licznych konkursach za które otrzymywali atrakcyjne nagody.

Więcej zdjęć w galerii Zielona Szkoła