Jeżdżę z głową 2018

Małopolski projekt nauki jazdy na nartach/snowboardzie, zainicjowany w 2012 roku, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, nie umiejących jeździć/biegać na nartach/snowboardzie, dla których zorganizowane zostaną kursy nauki jazdy na nartach/snowboardzie oraz nartach biegowych.

Projekt realizowany jest w formie pomocy finansowej gminie. Uprawnionymi do składania wniosku do Urzędu Marszałkowskiego są małopolskie gminy.

Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach/snowboardzie, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Od 22 stycznia w poniedziałki uczniowie klas III naszej szkoły biorą udział w zajęciach nauki jazdy na nartach na stoku narciarskim Pardałówka - Ugory. Wszyscy przygotowywali się chętnie, z zainteresowaniem, a debiutanci z pewnym niepokojem.

Nasi narciarze zaczynają zajęcia od zbiórki, podczas której przypominają sobie poznane zasady bezpieczeństwa obowiązujące uczestników projektu. Potem rozgrzewka i... do dzieła, czyli każda grupa doskonali swe umiejętności na miarę swoich możliwości pod opieką swojego instruktora. Efekty pracy zaprezentują na ostatnich zajęciach w połowie marca.

Na zdjęciach przygotowani do zajęć uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3d.