"Bliżej Tatr" - klasy drugie

Koniec roku szkolnego to również koniec zajęć z cyklu „Bliżej Tatr” – programu edukacyjnego TPN. W czerwcu brały w nim udział klasy 2, a tematem zajęć poprowadzonych przez panią Beatę Bańkę  z Zespołu ds. Aktywnej Edukacji TPN były „Tropy i ślady”.

Zajęcia odbyły się w Centrum Edukacji Przyrodniczej, a były bardzo ciekawe i urozmaicone. Najpierw oglądaliśmy ekspozycje przyrodnicze – dioramy: łąka, jaskinia i las. Tam staraliśmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wyglądu i cech gatunkowych zwierząt tatrzańskich.

Sprawdzianem naszej pamięci i uwagi były zajęcia praktyczne: kolorowanie wybranych zwierząt w ich szacie zimowej i letniej, łączenie tropów z nazwą zwierzęcia oraz dopasowywanie różnych śladów bytowania (piórka, poroże, drewno ze śladami żerowania, skorupki jajek itp.) do wizerunków zwierząt.  Była również zabawa godna detektywów, czyli czytanie wskazówek na planie, które doprowadziły do ukrytego w ogrodzie CEP skarbu. Na pamiątkę każdy odcisnął w glinie wybraną łapkę lub raciczkę, która pozostawiła piękny trop. Nie obyło się również bez wizyty w sali odkryć, gdzie dzięki nowym technologiom można się było i pouczyć i pobawić.

Uwaga! Do końca czerwca  uczniowie mają czas na wykonanie pracy konkursowej pt. „Zwierzęta Tatr”. Forma konkursu to  tym razem rzeźba.