Święto kreatywności - Międzynarodowy Dzień Kropki

Wszystko zaczęło się od książki Petera Reynolds'a pt. "Kropka". Opowiada ona o historii małej dziewczynki, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Tak też świętowała klasa 3a.

Dzieci stworzyły piękne i pomysłowe prace plastyczne, wspólnie ozdabiały okolicznościowy napis, rozmawiały o talentach, kodowały obrazki, odszyfrowywały rysunki łącząc kolejne kropki, poznały piosenkę O. Pawłowskiej "Kropka"... Nawet w zabawach ruchowych pojawił się element kropki pod postacią obręczy.

To był wspaniały i twórczy dzień. Zachęcamy do obchodzenia tego święta, bo każdemu potrzebna jest wiara w swoje umiejętności.