Zielona Szkoła - Rowy 2018 r.

W dniach 14 – 21 września 2018 roku, uczniowie z klas trzecich przebywali w Rowach na „Zielonej Szkole”. Każdy dzień  był bardzo atrakcyjny. Nauka, zabawa oraz poznawanie naszego pięknego kraju – w tym Narodowego Parku Słowińskiego.

Uczniowie zobaczyli jezioro Gardno oraz z wieży widokowej jezioro Łebsko. Wszyscy bardzo dzielnie przemierzyli też Wydmę Czołpińską, docierając do morza, gdzie można było trochę odpocząć i pobawić się na plaży.

Zwiedzili również czołpińską latarnię morską, z której można było jeszcze raz zobaczyć wydmy i morze.

W Smołdzinie odwiedzili Muzeum Parku Słowińskiego oraz ścieżkę dydaktyczną  Kraina wody, wiatru i piasku naszą pasją. Innym ciekawym wydarzeniem był wyjazd do Doliny Charlotty i wizyta w fokarium na medycznym treningu fok oraz w ZOO. Dużą atrakcją był most zwodzony w Ustce, przez który uczniowie przeszli na drugą stronę portu aby zobaczyć bunkry i akcesoria wojskowe.

Wzięli też udział w cyklicznej imprezie na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej – pożegnaniu lata w Klukach – Jesień się pyta co lato zrobiło.