Zielona Szkoła - Rowy 2019

W dniach 12 – 20 września 2019 roku, uczniowie z klas trzecich przebywali w Rowach na „Zielonej Szkole”. Pomimo sztormowej pogody, każdy dzień był bardzo atrakcyjny. Nauka, spacery, wycieczki i zabawy to wszystko sprawiało, że nie było czasu na nudę.

Uczniowie zobaczyli jezioro Gardno oraz jezioro Łebsko.

Zwiedzili również czołpińską latarnię morską, która dała nam schronienie podczas krótkiej burzy. W latarni chętnie zjedliśmy drugie śniadanie a potem oglądaliśmy z wysokości latarni wydmy i morze. Brzegiem morza wszyscy bardzo dzielnie dotarli do Wydmy Czołpińskiej, którą przemierzyli z uśmiechem na twarzy, pomimo silnego wiatru i niesionego piasku.

W Czołpinie odwiedzili Muzeum Parku Słowińskiego, m.in. poświęcone dziejom latarnictwa oraz oglądnęli seans filmowy w 3D. Innym ciekawym wydarzeniem był wyjazd do Doliny Charlotty i wizyta w fokarium na medycznym treningu fok oraz w ZOO. Dalszą wyprawą był pobyt w Ustce. Uczniowie zobaczyli z bliska fale sztormowe przy nabrzeżu portu. Wzięli też udział w cyklicznej imprezie na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej – w pożegnaniu lata w Klukach – Jesień się pyta co lato zrobiło. Spotkali się również z kapelą kaszubską, poznali obyczaje tamtejszej ludności ich stroje ludowe oraz język - niespodzianką były liczne konkursy, w których nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział. Pobyt w Rowach napewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników zielonej szkoły.