"Szkoła pamięta"

W dniu 25 października 2019 r. uczniowie klasy 4a, 3b, 2a i 2b wraz z nauczycielami wybrali się na cmentarz na Pęksowym Brzyzku, aby zapalić znicze na grobie patronki szkoły - Heleny Marusarzówny. Z zadumą pochylili się także nad grobem Kornela Makuszyńskiego, Stanisława Witkiewicza, Władysława Orkana oraz Kazimierza Przerwy - Tetmajera oraz nad symbolicznym grobem Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego. Inicjatywa została przeprowadzona w ramach akcji "Szkoła pamięta", organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych bohaterach naszej wolności.