Projekt ,,Od Bałtyku do Tatr i nazad" ZAKOPANE 2023

W dniu 27 maja przybyła do Zakopanego grupa uczniów z opiekunami ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Sopocie. W czasie pobytu sopocianie wędrowali tatrzańskimi szlakami, podziwiali piękno i bogactwo przyrodniczo - kulturowe Tatr, odwiedzali ciekawe miejsca w naszym mieście.

We wtorek 30 maja uczniowie klasy 6a podejmowali gości z Sopotu  w naszej szkole. W trakcie spotkania wszyscy wspólnie wysłuchali koncertu zespołu ,,Klimat” w składzie Klimek Etynkowski, Mateusz Etynkowski, z gościnnym wokalem Natalii Wojtyłko, zapoznali się z dziejami Jedynki, historią życia Heleny Marusarzówny, rozwiązywali quiz wiedzy o naszych miastach i szkołach oraz wykonali plakaty - ,,Co nas łączy?”. Wizyta w szkole zakończyła się w stołówce, gdzie każdy dostał grulki z mięskiem i kapustą.

Po południu w ,,Karpielowej Jacie” na Lipkach ponownie spotkali się uczestnicy tegorocznego projektu ,,Od Bałtyku do Tatr i nazad”. Tym razem nasi goście degustując oscypki z zachwytem obserwowali taneczne wyczyny zespołu Skibowiańskie Zwyrtliki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem. Chętnie uczestniczyli w nauce góralskiego tańca, pieczeniu kiełbasek na watrze i zabawach ruchowych na łące u podnóża Giewontu. W trakcie spotkania zostały wręczone upominki od Urzędu Miasta Zakopane.

1 czerwca, przed wyjazdem nad Bałtyk grupa naszych przyjaciół z SP9 z Sopotu po raz ostatni odwiedziła naszą szkołę, aby wziąć udział w ,,Festynie Rodzinnym w Jedynce”.

Mamy nadzieję, że czas spędzony wspólnie z rówieśnikami z Trójmiasta na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!