Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem -

„Po co płacimy podatki?”

20 czerwca uczniowie klasy 4a mieli przyjemność wziąć udział w niezwykle ciekawym wydarzeniu w ramach edukacji ekonomicznej.  „Po co płacimy podatki?” – to temat zajęć zorganizowanych przez Panią Naczelnik i pracowników Urzędu Skarbowego w Zakopanem. Dzieci miały okazję wysłuchać i obejrzeć prezentację multimedialną na temat podatków, a także spotkać się z ludźmi reprezentującymi instytucje finansowane z naszych podatków: TOPR, Policję, Służbę Zdrowia, Straż Pożarną oraz kluby sportowe.

Przedstawiciele tych instytucji w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyli swoją pracę : uczniowie m.in. sprawdzali detektor lawinowy oraz hełm i uprząż z helikoptera, dotykali pojemnik z krwią od krwiodawców, oglądali medale skoczka narciarskiego p. Łukasza Rutkowskiego oraz sprawdzali urządzenia w radiowozie policyjnym i wozie strażackim.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia !!!