Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem -

Żywa lekcja historii  "Życie Słowian i Wikingów"

W poniedziałek, 30 listopada klasy trzecie wzięły udział w żywej lekcji historii, którą przeprowadzili rekonstruktorzy należący  do Stowarzyszenia Historycznego "Horda Włóczni i Młota" z Nowego Targu. Dzieci wysłuchały opowieści o życiu codziennym sprzed 1000 lat, a przede wszystkim mogły zobaczyć i dotknąć przedmioty będące replikami znalezisk archeologicznych.

Rekonstruktorzy zaprezentowali bogaty zbiór przedmiotów wykonanych z rogów, drewna, skóry, gliny, a także srebrną biżuterię i różnorodną broń. Dzieci mogły przekonać się m.in. czy łatwo skrzesać iskrę za pomocą krzesiwa i krzemienia, jak ciężki jest hełm i w jaki sposób napinać łuk. Odbył się również pokaz walki.

Lekcja bardzo się podobała i być może rozbudziła w dzieciach żywsze zainteresowanie przeszłością naszego kraju.