Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem -

Program Festynu Jedynki (niedziela, 5 czerwca, godz. 15.00 - 18.00)

15.00 - 15.35, sala gimnastyczna : przedstawienie "Calineczka" w wykonaniu rodziców klasy 3a.

Mała pojemność naszej sali gimnastycznej jest powszechnie znana... Wszystkim, którzy nie zmieszczą się na widowni, pokażemy to przedstawienie w innym terminie a alternatywnie proponujemy przyglądanie się bądź udział w dwóch innych imprezach (o nich poniżej) lub poczęstunek w stołówce.

15.00 - 15.45, sala nr 44, II piętro : konkurs piosenki "Karaoke" (uczestnicy - zgłoszeni uczniowie klas 4-6).

Na wybranym podkładzie muzycznym uczniowie zaprezentują swoje umiejętności wokalne.

15.00 - 15.45, sala nr 28, I piętro : konkurs w rzucaniu do tarczy + interaktywna zagadka logiczna "Zamień żabki" (dla każdego) oraz finałowa partia turnieju szachowego uczniów - Michał Stasik : Antoni Elantkowski

Dart, czyli rzuty do tarczy, ale... piłką. Suma trzech rzutów wyłoni zwycięzcę. W tej samej sali, na tablicy interaktywnej będzie można zmierzyć się z zadaniem logicznym, polegającym na zamianie żabek miejscami oraz obejrzeć pierwszy finał szachowy, w którym zmierzą się zwycięzcy eliminacji uczniowskich

15.45 - 16.30, sala gimnastyczna : quiz pół żartem, pół serio "Czy znasz szkołę swojego dziecka i jej historię ?" (9 rodziców).

Oprócz wiedzy z historii szkoły i jej dnia dzisiejszego trzeba będzie wykazać się znajomością budynku, spostrzegawczością i ...poczuciem humoru ;). Aby dobrze przygotować się do części >serio< wystarczy przestudiować tę stronę internetową.

15.45 - 16.30, boisko : konkurs piłkarski "Traf w poprzeczkę" (zgłoszeni uczniowie, panowie i jedna pani :).

Zaczynamy z miejsca wykonywania rzutu karnego i stopniowo oddalamy się od bramki. Każdy ma dwie próby. Przez cały najbliższy tydzień można w godz. 16.00 - 18.30 ćwiczyć na boisku - piłka, którą zostaną rozegrane zawody, będzie do wypożyczenia u woźnego.

15.45 - 16.30, sala nr 40, II piętro : konkurs "Dokończ słowa piosenki" (wg zgłoszeń, w kategoriach dorośli i uczniowie).

Repertuar zostanie dobrany do wieku uczestników. Im więcej linijek tekstu piosenki, tym więcej punktów.

15.45 - 16.30, sale nr 30, 32 i 33, I piętro : konkurs plastyczny "Portret rodziców" (zgłoszeni rodzice i dzieci).

Rodzic pozuje, dziecko maluje. Szkoła zapewnia kartki A3 i pojemniki na wodę, uczeń pracuje własnymi farbami lub kredkami (bądź inną techniką).

15.45 - 16.30, plac zabaw : finał wyścigów na czas w Małpim Gaju (zwycięzcy eliminacji klasowych, klasy 1-3 z podziałem na dziewczynki i chłopców).

16.30 - 17.00, sala gimnastyczna : konkurs rzutu do kosza (zgłoszeni dorośli i uczniowie).

Na jednym koszu zawody dorosłych, na drugim uczniów. Każdy ma dwie próby rzutu za 2 pkt w I rundzie, jedną próbę po wejściu do II rundy i jedną za 3 pkt po wejściu do III rundy. W najbliższym tygodniu we wtorek w godz. 17 - 18 i piątek w godz. 16 - 17 w sali gimnastycznej można będzie poćwiczyć rzucanie (piłka - u woźnego).

16.30 - 18.00, boisko : turniej sprawnościowy (drużyny 2-osobowe : rodzic + dziecko).

M.in. skakanie w workach, bieg z jajkiem na łyżce, rzut do celu. Godz. 16.30 - 16.50 : klasy 1, godz. 16.50 - 17.10 : klasy 2, godz. 17.10 - 17.30 : klasy 3 i 4, godz. 17.30 - 17.50 : klasy 5 i 6. Godz. 17.50 - 18.00 : Ogłoszenie wyników, wręczenie trofeów.

16.30 - 17.30, ogród : turniej przeciągania liny (4-osobowe reprezentacje klas 1-3, 4-osobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców klas 4-6)

Wyłonieni zostaną zwycięzcy na każdym poziomie, od klas 4 - oddzielnie wśród chłopców i dziewcząt

16.30 - 17.00, sala 24, I piętro : pokaz udzielania pierwszej pomocy (dla rodziców)

M.in. przywracanie akcji serca, opatrywanie ran i uszkodzeń ciała.

16.30 - 18.00, sala 25, I piętro : loteria fantowa dla dzieci

Każdy los wygrywa. Cena losu : 1 zł. Dziecko może kupić 1 los (więcej - jeśli dzieci będzie mniej niż fantów). Jeśli zabraknie losów - każdy otrzyma nagrodę pocieszenia. Ponawiamy prośbę o przynoszenie fantów (do czwartku). Wartość fantów nie powinna być mniejsza niż 5 zł. Pieniądze ze sprzedaży losów pokryją część zakupów fantów.

.

16.30 - 17.30, sale 45 i 47, II piętro : zabawy z masą plastyczną (dzieci z klas 1-3)

Niezobowiązująca rozrywka dla najmłodszych.

17.00 - 18.00, sala gimnastyczna : mecz siatkówki Rodzice : Nauczyciele + Uczniowie

W najbliższym tygodniu we wtorek w godz. 16 - 17 i piątek w godz. 17 - 18 w sali gimnastycznej można będzie poćwiczyć grę w drużynie (piłki - u woźnego, dotyczy zgłoszonych rodziców)

17.00 - 18.00, sala nr 28, I piętro : mecz finałowy turnieju szachowego dorosłych - Dariusz Kamiński : Janusz Świerk

Pan Dariusz Kamiński wygrał eliminacje rodziców, pokonując w finale Pana Janusza Soroczyńskiego. Z kolei Janusz Świerk wygrał sam ze sobą eliminacje nauczycieli...

Przez cały czas festynu, w stołówce będzie można poczęstować się ciastem (upieką rodzice), kawą, herbatą i wodą mineralną.

Przypominamy, że nie będzie możliwości zaparkowania aut na terenie wokół szkoły. Dzieci przychodzą na festyn pod opieką rodziców !

Wszystkich, którzy nie biorą czynnego udziału w poszczególnych imprezach, zapraszamy do kibicowania i dobrej zabawy !

2 czerwca zamieścimy na stronie pełne listy osób zgłoszonych do udziału w poszczególnych imprezach.

Do zobaczenia na Festynie !