Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem -

W Babiogórskim Parku Narodowym

9 czerwca dla najaktywniejszych członków szkolnych kół Ligi Ochrony Przyrody naszego regionu została zorganizowana wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego, w której wzięła udział reprezentacja naszego koła. W ramach wycieczki dzieci odwiedziły ośrodek edukacji BPN, gdzie m. in. na żywo zobaczyły logo parku: okrzyn jeleni, który rośnie tylko tam. Następnie pokonały ścieżkę dydaktyczną, na której zbadały czystość wody w potoku, zapoznały się z niektórymi profilami glebowymi, podziwiały widoki, a także poznały wiele ciekawostek dotyczących parku. Po południu uczniowie odwiedzili Muzeum "Korony Ziemi" w Zawoi, obejrzeli ekspozycje z pamiątkami naszych słynnych himalaistów oraz modelami najwyższych szczytów wszystkich kontynentów, a także zagrali w interaktywną grę, w której nasza  reprezentacja zdobyła wszystkie najwyższe szczyty, na co otrzymała stosowny certyfikat.