Dobre rady na odpady, czyli ratujmy Ziemię przed zaśmieceniem

Uczniowie klasy 2a  przygotowali przedstawienie ekologiczne dla klas pierwszych pt." Dobre rady na odpady, czyli ratujmy Ziemię przed zaśmieceniem".
Ukazali w nim, jak ważne jest dbanie o naszą planetę min.  przez segregację odpadów dzięki której dużą część z nich można wykorzystać jako surowce wtórne.

Rapując zachęcali młodszych uczniów do zapamiętania rymowanki:
Szkło bezbarwne - siup! do białego!
A kolorowe - do zielonego!
Plastik, metal - hop! do żółtego!
Makulatura - do niebieskiego!
Jesteśmy przekonani, że była to cenna lekcja ekologii. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko.
Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele naszego przedstawienia.